Натпревар со традиција (21.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во рамките на чешката ФНЛ лига се сретнуваат екипите на Јихлава и Опава.

Јихлава во последните пет натпревари запиша четири победи и еден пораз, па може да кажеме дека на овој натпревар влегуваат со одлично расположение.

Опава од друга страна на последните пет дуели остварија еден пораз, едно реми и три победи, па имаат за нијанса послаб учинок од денешниот противник.

Во последните четири меѓусебни дуели, овие две екипи играат доста неефикасно и без голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат таа традиција.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*