Тикет на денот (среда, 19.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечерва ќе се комплетира списокот на учесници во второто квалификациско коло во рамките на ЛШ. Веќе од наредната седмица ќе имаме посериозни парови за разлика од овој пат. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Динамо Тбилиси – Астана – Х2&0-2 @ 2.10 во Mozzart

Грузискиот првак изигра одличен натпревар во Казахстан и донесе резултат 1-1. Некогашниот великан, екипата на Динамо можеше да направи и мало изненадување и да помине во второто коло во квалификациите за ЛШ. Првиот натпревар покажа дека двете екипи се со изедначен квалитет, но останува фактот дека Астана има многу повеќе искуство во европските купови. Динамо се спрема за почетокот на сезоната, додека Астана е моментално на второто место на табелата. Овде очекуваме гостите да не бидат поразени, а притоа и мал број погодоци. Типуваме Х2&0-2 гола со квота 2.10 во Mozzart.

Ларне – ХЈК – Х2&0-2 @ 1.97 во 22Bet

Финците во првиот натпревар на самиот почеток постигнаа погодок, а за жал тоа беше и последен на натпреварот. Следува реванш во Северна Ирска, птоочно во главниот град Белфаст. Ларне освои титула и зад себе остави многу познати тимови како Линфилд и Гленторан. Проблем за оваа екипа е фактот дека последниот официјален натпревар, пред дуелот со Хелсинки, го изиграа уште на крајот на април, а треба и да го почекаат почетокот на новата сезона. Во секој случај ние овде сметаме дека Х2&0-2 гола е најлогичен тип и типуваме 2 со квота 1.97 во 22Bet.

Свифт – Слован – 2 @ 1.90 во Bet365

Едно од најголемите изненадувања се случи во Братислава каде што луксембуршкиот Свифт успеа да извлече 1-1 со шампионот на Словачка. Треба да се каже дека домаќините играа цело полувреме без еден играч но неговиот изостанок не се покажа како хендикеп. Екипата од Братислава има сериозен квалитет во своите редови и многу звучни имиња. На овој натпревар гостите нема што да бранат, па веруваме дека ќе влезат поагресивно. Наш предлог е 2 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.86

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*