ТИП НА ДЕНОТ (19.07.2023, 19:30) АЛ АХЛИ – ХАРАС ЕЛ ХОДОД

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од египетското првенство помеѓу Ал Ахли и Харас Ел Ходод.

Ал Ахли на чекор до титулата

Ал Ахли не само што е најтрофеен тим во Египет, туку и еден од најтрофејните тимови во светот. Тој според квалитетот е неприкосновен и тешко дека и оваа сезона ќе може некој да им ја земе титулатa. Моментално е неприкосновен лидер на табелата со дури 11 бода предност пред второпласираниот тим. Ал Ахли чекори кон нова титула, а притоа се наоѓа во одлична форма и е во серија на неколку победи. Сега на гости им доаѓа најслабиот тим во лигата и се освен победа ќе биде големо изненадување.

Харас на чекор од испаѓање

Харас моментално е на последното место на табелата и тешко дека ќе се спаси од испаѓање од елитата. Иако во последно време заигра многу подобро и нема пораз на последните пет меча, сепак многу заостанува од тимовите кои се над зоната за испаѓање. Сега му гостува на лидерот и не може да се надева на бодови. Харас ја има најлошата одбрана и најлошиот напад во лигата, па скоро невозможно е да го достигне заостанувањето од 11 бода. Поради тоа овој тим веќе може да се смета како второлигаш во новата сезона.

Очекување

Домаќинот е голем фаворит и очекуваме победа изразена со повеќе голови, па нашиот предлог е ефикасен меч со многу голови.

ТИП:

Ал Ахли – Харас – 3+ @ 1.55 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*