Тикет на денот е-Спорт (19.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Следниот период ќе биде одличен за љубителите на популарната видео-игра Dota 2 затоа што се игра Riyadh Masters 2023 – Play-In, а денеска за првпат ви нудиме предлози од турнирот во нашиот тикет од е-Спортот.

9pandas – OG – 1 @ 1.50 во Bet365

OG е во ужасна форма и нема победа на последните четири натпревари во сите натпреварувања, а тоа ќе се обиде да го искористи 9pandas кој влезе во многу добра форма и запиша четири победи на претходните пет меча. И во меѓусебни средби води 9pandas кој славеше на 13 јуни со 2-0, па сега повторно ја носи фаворитската улога. Со нова победа и дефинитивно ќе се издвои на врвот на табелата во групата Б, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.50 во Bet365.

Beastcoast – Xtreme gaming – 1 @ 1.50 во 22Bet

Ниту едниот, ниту другиот тим може да се пофали со добри резултати. Xtreme gaming губи веќе три натпревари по ред, додека Beastcoast беше поразен на два меча по ред. Beastcoast, сепак, покажа дека има поголем квалитет за разлика од Xtreme и тоа може да се процени по нивните дуели против заедничките противници, меѓу кои е 9pandas. Beastcoast успеа да одолее и за малку му се „лизна“ победата (1-2), додека Xtreme беше декласиран со 0-2. Наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*