Тикет на денот е-Спорт (18.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

За денешниот тикет од е-Спортот ви подготвивме два натпревари од Ultraliga Season 10 2023 Regular Season.

Grypciocraft – Illuminar Gaming – 2 @ 1.50 во Bet365

Grypciocraft повеќе не може да се надева на пласман во топ-6 и плејоф на турнирот затоа што загуби на 12 од 15 одиграни меча на турнирот, па денешниот дуел против Illuminar Gaming најверојатно ќе ја продолжи нивната црна серија. Illuminar доаѓа како фаворит во мечот, со тоа што сака да ја прекине серијата од три порази по ред и да обезбеди пласман меѓу најдобрите. Во прилог му оди и победата на последниот меѓусебен меч, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.50 во Bet365.

Orbit Anonymo – Iron Wolves – 2 @ 3.00 во 22Bet

Orbit ги оправда очекувањата и обезбеди пласман во нокаут-фазата на турнирот затоа што оствари 11 победи и четири порази, па денеска без посебен мотив за победа влегува во средбата против Iron Wolves кој е во одлична форма и не смее да си дозволи пораз. Iron Wolves со победа би дошол во ситуација да се бори за третата позиција во групата, а воедно и ќе може да го дочека финишот на групната фаза без посебна драма. Ние очекуваме изненадување и затоа ви нудиме 2 со коефициент 3.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*