ТИП НА ДЕНОТ (18.07.2023, 20:45) БРЕЈДАВИК – ШАМРОК

Тип на денот
Тип на денот

Денес на програмата се натпреварите од квалификациите за Лигата на шампиони, а ние за вас ќе го анализираме реванш дуелот помеѓу Брејдавик и Шамрок.

Брејдавик не смее да прокоцка ваква шанса

Брејдевик до сега два пати бил шампион на Исланд, па затоа може да се каже дека минатата сезона беше историска за овој тим бидејќи стигна до втората шампионска титула, а тоа го направи на убедлив начин. Тоа му донесе пласман во Лигата на шампиони, но Брејдевик мораше да игра во претквалификациите. Минатото коло Брејдевик беше супериорен над Будуќност и победи со вкупни 5:0, па со голема самодоверба влезе во овој двомеч. Добрата форма ја потврди во првиот меч и победи на гостувањето кај Шамрок со 1:0, па со голема предност доаѓа на домашен терен. Пред своите гледачи едноставно не смее да прокоцка ваква шанса.

На Шамрок ќе му треба „чудо“

Шамрок е најтрофејниот ирски клуб и минатата сезона доста убедливо ја освои шампионската титула. Тоа му донесе пласман во Лигата на шампиони, но тимот мора да игра квалификации. Ждребот му донесе противник по мерка па Шамрок беше фаворит на овој дуел. Меѓутоа, на домашен терен доживеа шокатен пораз од 0:1, па сега ќе му биде потребно чудо. Сигурно нема лесно да се предаде и има квалитет за гостинска победа, но тоа ќе биде тешко.

Очекување

Резултатот од првиот меч вели дека нема да има калкулации, па очекуваме отворен меч со голови на двете страни.

ТИП:

Брејдавик – Шамрок – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*