Тикет на денот (недела, 16.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес има многу солидна програма за обложување, а ние ќе ви помогнеме во изборот со одличен тикет.

Хамарби – Калмар 1 @ 1.85 во Mozzart

Минатата сезона Хамарби ја заврши на третото место на табелата и избори пласман во Лигата на конференции, но оваа сезона барем на стартот игра нешто послабо. Моментално Хамарби се наоѓа на 10-то место на табелата, па според амбициите тимот мора да почне да ги поправа резултатите. Од друга страна Калмар може да биде задоволен од резултатите и моментално се наоѓа на шестото место на табелата. Меѓутоа минатото коло доживеаа тежок пораз од кој нема брзо да се опорават, а сега имаат тешко гостување. Поради тоа нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.85 во Mozzart.

Стабаек – Викинг 2 @ 2.25 во Bet365

Еден од најинтресните дуели ова коло во норвешкото првенство се игра во Осло помеѓу Стабаек и Викинг. Стабаек моментално се наоѓа на 9-то место на табелата, што е одлично ако се земе во предвид дека овој тим минатата сезона играше во втора лига. Сепак, во последно време овој тим доживеа пад на формата и на последните пет меча доживеа три порази. Од друга страна Викинг игра фантастично во последно време и е во серија од четири победи по ред, па сигурно ќе цели на висок пласман оваа сезона. Викинг е во одлична форма и поради тоа нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*