Тикет на денот е-Спорт (16.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Два натпревари од CS:GO ќе следиме денеска во тикетот од е-Спортот, а тие ни доаѓаат од турнирот CCT North Europe Series #6: Closed Qualifier.

Team Singularity – Arcred – 1 @ 2.25 во Bet365

Team Singularity со две победи го освои првото место во групата Ц, додека нивниот противник Arcred не се прослави во групата Б и со пласман на второто место обезбеди четвртфинале. И двете екипи на претходните четири меча во сите конкуренции запишаа по три победи и еден пораз, но нас нè интересираат само настапите на актуелниот турнир, а таму Team Singularity се покажа како подобар противник. Наш предлог е 1 со коефициент 2.25 во Bet365.

Thunderflash – Ambush – 1 @ 1.44 во 22Bet

Thunderflash доаѓа во четвртфиналето како првопласиран во групата Б, додека Ambush беше втор во групата Ц, откако го реши knasigT во меѓусебен меч. Резултатите се на страната на ThunderFlash кој има веќе три победи по ред, додека Ambush со многу среќа се избори за плејоф, но веруваме дека ова ќе биде нивниот крај на турнирот. Според нас, фаворит е Thunderflash и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*