Тикет на денот е-Спорт (15.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Два натпревари од CBLOL Split 2 2023 Regular Season ќе следиме во нашиот тикет од е-Спортот за денеска, а нивниот почеток е по 20.00 часот.

Liberty – Los Grandes – 2 @ 1.40 во Bet365

Liberty, според нас, ќе заврши претпоследен на табелата, а тоа го покажува и нивната форма – девет порази и еден триумф на последните 10 натпревари. Los Grandes покажа квалитет на само три од 10 дуели, па сè уште има шанси за пласман во топ-6 на табелата и нокаут-фаза на турнирот. Во прилог на Los Grandes ќе оди и победата која ја остварија во меѓусебниот дуел против Liberty. Наш предлог е 2 со коефициент 1.40 во Bet365.

Red Canids – Intz – 1 @ 1.50 во 22Bet

Red Canids со девет победи и еден пораз направи исчекор кон плејофот на турнирот, затоа што во моментов делува недостижно за ривалите, меѓу кои е и Intz. Ова ќе биде еден од најинтересните дуели на турнирот, а ние без дилема очекуваме победа на Red Canids. Причина за тоа е доминацијата и девет победи на претходните 10 пресметки, додека Intz не импресионираше со нивните дуели против Loud и Paing Gaming. Ние предлагаме 1 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*