Тикет на денот (сабота, 15.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата за денес е нешто подобра, па ние за нас направивме одличен тикет за денес.

Валеренга – Молде 2 @ 1.90 во Mozzart

Денес се  игра само еден натпревар во норвешката лига, а играат две екипи кои пред неколку дена успеаа да изборат пласман во полуфиналето  на Купот. Двата тима не играат најдобро во првеството, а Молде наскоро ќе почне со квалификациите за ЛШ. Валеренга во првенството не знае за триумф веќе пет кола и победува само во Купот. Молде пак лошо ја отвори сезоната, но во полседно време влезе во серија на добри резултати. Поради тоа гостинот е фаворит на овој меч, па нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.90 во Mozzart.

Халмштад – Варнамо 0-2 @ 1.90 во Bet365

Еден од најнеизвесните натпревари ова коло во шведската прва лига. Домаќинот игра многу подобро отколку на почетокот на сезоната и пробува да фати приклучок на врвот. Моменално се на 5-то место, но многу заостануваат зад Малме. И Варнамо игра над очекувањата, но во последно време има пад на формата. Сепак, Варнамо знае да одигра многу добро на гости и да ги изненади фаворитите. Двата тима играат цврсто во одбраната, па не очекуваме многу голови на овој меч. Нашиот предлог е 0-2 гола со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*