Тикет на денот е-Спорт (14.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме во исто темпо со тикетите од е-Спортот, а денеска го следиме BLAST Premier Fall Groups 2023 од CS:GO, каде што ќе гледаме по еден меч во групите Б и Ц.

Natus Vincere – Astralis – 1 @ 1.53 во Bet365

Natus Vincere (NaVi) влегува како фаворит во оваа пресметка поради нивната доминација против Astralis, кој досега четири пати го „нокаутираа“. По одморот од два месеци, Navi тргна на најдобар можен начин, односно со триумф против Vitality и тоа беше „загревање“ пред предизвиците кои доаѓаат во следниот период. Astralis не импресионира со нивните настапи во изминатите два месеци бидејќи загуби пет пати и победи само еднаш, и тоа против Dynamo Eclot. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Faze Clan – OG – 1 @ 1.32 во 22Bet

OG никогаш немаше решение за расположениот Faze Clan, а дополнително разочарува и фактот дека во овој дуел влегуваат со два порази по ред и посебно загрижувачки беше дуелот со Orks (14-16), кој го вклучи алармот во екипата. Faze Clan делува како постабилен тим и посебно лекција му одржа на Legends пред шест дена кога го прегази со 3-0. Со оглед на тоа дека Faze Clan беше подобар во неколку параметри, ние предлагаме 1 со квота 1.32 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*