Тикет на денот е-Спорт (13.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме два спектакуларни натпревари на LFL Summer 2023 – Group Stage, каде што ќе се решава за врвот на табелата.

BK Rog Esports – Solary – 2 @ 2.50 во Bet365

Solary потајно се надева на изненадување против BK Rog со кое би се вклучил во битката за втората позиција во групата, но мисијата нема да биде лесна со оглед на тоа дека и нивниот ривал има таква желба. По петте победи по ред следеше криза во редовите на Bk Rog, кој загуби дури три пати во претходните две недели, додека Solary полека почна да фаќа ритам и веќе има четири триумфи на изминатите пет дуели. Наш предлог е 2 со квота 2.50 во Bet365.

Team Go – Karmine Corp – 1 @ 1.70 во 22Bet

Единствената разлика меѓу Team Go и Karmine Corp е тоа што првиот тим има четири победи на претходните пет меча, додека Karmine има „пет од пет“. Едно е сигурно, а тоа е дека ќе гледаме супер интересен меч во LOL. Овие ривали се познаваат многу добро затоа што оваа година се соочија дури три пати, а сите три меча му припаднаа на Team Go, па од тука тргнуваме дека тие ќе бидат фаворит. Победникот од оваа средба ќе се оддели на врвот на LFL Summer 2023, а ние сметаме дека тоа ќе биде Team Go и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.70 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*