Тикет на денот (четврток, 13.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес е игра голем број на натпревари од првото коло на квалификациите за конференциската лига, а покрај тоа се играат и првенствени куп натпревари во скандинавските земји. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Дунајска Стреда – Дила Гори – 1&2+ @ 1.80 во Mozzart

Словачкиот тим за малку ќе беше шампион на својата земја, но за жал на крајот заостанаа само два бода зад екипата од Братислава. Да стане шампиони, патот до групната фаза ќе беше значително полесен, а вака ќе мораат да поминат неколку кругови до групната фаза од самата конференциска лига. Од друга страна, екипата на Дила Гори во минатата сезона го презеде третото место во домашното првенство и имаше огромен заостаток зад Динамо Тбилиси и Динамо Батуми. Како и да е, Дунајска Стреда е фаворит на овој натпревар, па очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1&2+ со квота 1.80 во Mozzart.

Паневежис – Милсами – 1 @ 1.80 во 22Bet

Домаќините им се сериозна закана на Жалгирис за да ја преземат лидерската позиција во Литванија. Фудбалот не е најпопуларен спорт во оваа земја, далеку е се уште од кошарка, а ниту тимови ниту репрезентацијата не бележат некои импресивни резултати. Минатата сезона Жалгирис успеа на крајот да стигне до групната фаза од конференциската лига, а веруваме дека и сега би биле задоволни со таквиот епилог. Паневежис сака да биде првак во домашно првенство, а потоа и да започне напад на Европа. Милсами од друга страна ја заврши сезоната на 4-то место во својата лига и тешко дека ќе може да биде пријатно изненадување на овие квалификации. Наш предлог е 1 со квота 1.80 во 22Bet.

Копавогур – Рејкјавик – ГГ3+ @ 1.82 во Bet365

Во заостанатиот натпревар од исландската прва лига се сретнуваат две екипи кои се борат за место во плеј оф. За сега поблиску е гостинот кој е на 5-то место и има два бода повеќе од домаќините Копавогур. Домаќините минатата година се вратија во елитата и стартот на сезоната беше одличен, но во последно време бележат значително лоши резултати. Рејкјавик пак игра многу подобро во продолжението на сезоната отколку на почетокот, па сега тие се во серија од шест натпревари без пораз. Овие две екипи имаат потенцијал за да прикажат ефикасен натпревар, па типуваме ГГ3+ со квота 1.82 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.90

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*