Натпревар со традиција (13.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на норвешкиот Куп се сретнуваат екипите на Кјелсас и Руфос.

Кјелсас во последните пет натпревари запиша три победи, едно реми и еден пораз.

Руфос има запиша три победи и два порази во истиот временски период, па може да кажеме дека се со слична форма како и денешниот противник.

Во последните четири меѓусебни дуели овие две екипи играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.15 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*