Тикет на денот е-Спорт (12.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Речиси сè е јасно на TCL Summer 2023 – Group Stage кога станува збор за првите две позиции, кои водат директно во Upper Bracket Final, а таму се очекува да заиграат Istanbul Wildcats и NASR eSports.

Besiktas eSports – Nasr eSports – 2 @ 1.40 во Bet365

Две победи на претходните седум натпревари воопшто не е охрабрувачки за Besiktas Esports кој во моментов е во пол-позиција за пласман од трето до шесто место и не смее да си дозволи кикс, меѓутоа против себе го има извонредниот Nasr Esports кој е на втората позиција и до крај ќе се бори против Istanbul Wildcats само за престиж зашто веќе никој не може да ги стигне. Ние сметаме дека ова ќе биде меч за потврда на пласманот во финалето на Upper Bracket и затоа ви предлагаме 2 со квота 1.40 во Bet365.

Galakticos – Fut Esports – 1 @ 2.30 во 22Bet

Fut Esports почна да се „лизга“ на табелата и од трета падна дури до седмата позиција, која значи и елиминација од турнирот. Четирите порази по ред го вклучија алармот во таборот на Fut Esports, па играчите мора да најдат решение како да им се вратат на победите. Задачата не им ја олеснува ниту следниот противник, а тоа е Galacticos кој бележи скок од две позиции на табелата, а во прилог му оди и тоа што славеше на претходниот меѓусебен дуел. Наш предлог е 1 со коефициент 2.30 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.22

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*