Тикет на денот (среда, 12.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

На програмата денес ги имаме останатите натпревари од првото коло на квалификациите за ЛШ, но започнува и конференциската лига. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Астана – Динамо Тбилиси – 1 @ 1.90 во Mozzart

Јасна е разликата помеѓу казахстанската и грузиската лига, па иста би требало и да биде помеѓу шампионите на овие две земји. Репрезентацијата на Грузија е се посериозна селекција, а ова лето се истакнаа и младинците. Динамо од Тбилиси е најпознатото име од Грузија, па сосема заслужено е во квалификациите за најелитното фудбалско натпреварување. Астана новото првенство го започна солидно и го делат првото место со екипата на Ордабаси, но имаат и натпревар повеќе од својот ривал. Сепак сметаме дека без поголеми проблеми ќе победат домаќините, па типуваме 1 со квота 1.90 во Mozzart.

Интер Турку – ВПС – 1 @ 2.00 во 22Bet

Гостите се уште не се помирени со фактот дека се последнопласиран тим во финската лига и во двете претходни кола остварија две фантастични победи. Прво на домашен терен го победија токму Интер Турку, а потоа во саботата направија сериозна сензација и го совладаа актуелниот вицешампион, екипата на КуПС и тоа на гости. Екипата од Интер Турку во 2023 година изигра 13 пати на домашен терен и ниту еднаш не се поразени, а во моментов се во серија од пет последователни поебди. Очекуваме добрата серија да ја продолжат и денес, а наш предлог тип е 1 со квота 2.00 во 22Bet.

Валур – Филкир – 1&T13+ @ 1.95 во Bet365

Валур почнува сериозно да го загрозува лидерот Викингур, иако делува дека ќе се прошетаат до титулата после девет остварени победи во првите девет кола. Сега Валур е на -9 бода од градскиот ривал, но и два заостанати натпревари, па таа разлика лесно може да се намали на само три бода. Филикир од друга страна е на претпоследното 11-то место и скоро е сигурно дека ќе играат во плеј аут после 22 кола. Во првиот дел од сезоната, Валур славеше на гостувањето кај Филкир со дури 6:1, па нема причина сега да не постигнат барем три погодоци. Комбинацијата за 1&T13+ се плаќа со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*