Тикет на денот е-Спорт (11.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Ultraliga Season 10 2023 Regular Season денеска ќе ни понуди четири натпревари, од кои два ќе се најдат во нашиот тикет од е-Спортот. По 13 одиграни кола, веќе е јасно дека Zero Tenacity ќе заврши како првопласиран, но ќе се води тешка битка за останатите позиции.

Illuminar Gaming – Alior Bank Team – 2 @ 1.53 во Bet365

Illuminar со седум победи и шест порази се наоѓа на петтата позиција во табелата и воопшто не е сигурно нивното место во нокаут-фазата затоа што уште три екипи се блиску до нив. AliorBank Team е за нијанса подобар и со осум триумфи и пет порази се наоѓа на делба на третата позиција, а има шанса и да заврши како второпласиран. Иако Illuminar славеше на четири од претходните пет меѓусебни дуели, сепак ние очекуваме триумф на Alior Bank затоа што се наоѓа во одлична форма, па освен поразот од Anonymo Esports, во останатите дуели имаа успех. Наш предлог е 2 со квота 1.53 во Bet365.

Iron Wolves – Forsaken – 2 @ 1.90 во 22Bet

Irow Wolves и нивната променлива форма која ги мачи веќе некое време, ќе се соочат против Forsaken кој ја прекина црната серија од порази против Grypciocraft. Доколку не беа поразите во последните два меча, Forsaken сега можеше да биде и во борба за првото место, меѓутоа двата неуспеха го запреа во таа намера и го оставија во игра за втората позиција. За разлика од нив, Iron Wolves не е во топ-6 и не смее да си дозволи пораз во денешниот меч, иако меѓусебните дуели ни покажуваат дека Forsaken е фаворит во оваа пресметка. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.90 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.90

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*