Тикет на денот (вторник, 11.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Тука сме пред почетокот на новиот циклус на европските купови. Во прашање е првото коло, а најквалитетните екипите се се уште на одмор. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Раков – Флора – 1&0-3 @ 1.89 во Mozzart

По прв пат Раков стана шампион на Полска. Имаа шанса и порано, но стигнаа само до трофеј во купот. Самиот факт дека зад себе ги оставија Легија, доволно зборува за нивниот квалитет, а бидејќи е приватен капитал во прашање, не се сомневаме дека ќе дадат се од себе за да стигнат до групната фаза од ЛШ. Можеби Флора не е најдобра жреб за почеток на квалификациите, но Раков е далеку поквалитетен тим. Гостите имаат цврста одбрана и во Естонија примија само еден гол на последните девет првенствени натпревари, па не очекуваме голеада на овој натпревар. Ние овде типуваме 1&0-3 гола со квота 1.89 во Mozzart.

Хамрун – Макаби Хаифа – 2/2&2+ @ 2.31 во 22Bet

Хамрун е првак на Малта, а до шампионската титула стигнаа на убедлив начин, оставајќи зад себе доста квалитетни тимови. Најголем проблем за тимовите од Малта е тоа што нивниот првенство беше завршено пред крајот на април, а квалификациите обично започнуваат на средината на јули, кога екипите се далеку од потребната форма. Тоа е и причина за слабите резултати и брзата елиминација од европските купови и покрај големите вложувања во фудбалот во последните години. Првакот на Израел остана без тренерот Барак Бахар, но тоа е и понатаму јак колектив со одлични поединци. Веруваме дека Макаби овде ќе доминира и типуваме 2/2&2+ со квота 2.31 во 22Bet.

Ки Клаксвик – Ференцварош – 2&2+ @ 1.71 во Bet365

Уште еден дуел од првото коло каде што фаворитот е повеќе од очигледен. Тоа е секако шампионот на Унгарија, екипата на Ференцварош која во претходните сезони имаше доста успех во Европа и играа неколку пати во ЛШ, но и во Лига Европа. Најголем проблем за гостите во овој двомеч е патувањето на Фарските острови каде што ги чека шампионот на оваа земја, а првенството таму е во полн ек, па се сретнуваат со екипа која е во одлична форма. Како и да е, ние овде очекуваме гостите да победат бидејќи се далеку поквалитетен тим, па типуваме 2&2+ со квота 1.71 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*