Тикет на денот е-Спорт (10.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на програма е Thunderpick World Championship 2023: North American Qualifier #1, кој не е премногу популарен и за жал денешната програма од е-Спортот нема да ни биде интересна како во претходните денови.

Fluffy Aimers – Detonate – 1 @ 1.25 во Bet365

Меч меѓу две екипи кои ќе се борат за осминафинале на турнирот, но ниту еден од нив не импресионираше со претходните настапи. Fluffy Aimers славеа само двапати во претходните пет меча, и тоа против Strife и BHOP со по 2-1, додека потоа запишаа два порази од Nouns и timberlands. За разлика од нив, Detonate триумфира само еднаш на последните пет меча. Сепак, најголем дел од облозите беа насочени кон Fluffy, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.25 во Bet365.

Reason Gaming – Limitless – 1 @ 2.75 во 22Bet

Reason Gaming по долго време сака да оствари триумф, а против себе го има Limitless кој нема да биде лесен противник. Сепак, во прилог на Reason му одат лошите резултати на Limitless кој загуби дури четири пати на претходните пет средби. Не се очекува ништо спектакуларно во овој натпревар, освен победа на Reason. Наш предлог е 1 со коефициент 2.75 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.43

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*