Тикет на денот (понеделник, 10.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Утре започнуваат квалификациите за европските купови, па ќе имаме солидна понуда. Денес благодарение на Швеѓаните може да составиме тикет. Ова е нашиот предлог.

Гетеборг – Варбергс – 1 @ 1.58 во Mozzart

Некогашниот шведски великан, екипата на Гетеборг се наоѓа во една од најтешките ситуации во својата историја. После половина сезона, тие се во зоната за елиминација на претпоследното место и работите да бидат полоши, Гетеборг заостанува дури шест бода од првиот тим над цртата, но има и два натпревари помалку. Гостите не се ништо посебни и се единствените под Гетеборг на табелата, а и единствен тим кој досега нема победа. Овде веруваме дека Гетеборг нема да се соочи со проблеми и дека ќе ги земе трите бода. Типуваме 1 со квота 1.58 во Mozzart.

Трелеборг – Утсиктен – 2 @ 2.70 во 22Bet

Гостите одлично ја започнаа сезоната и многу мислеа дека тоа нема да трае долго, но тимот на Утсиктен игра фантастично и го предводи второлигашкиот караван. Сега е јасно дека овој тим планира следната сезона да се пресели во елитата, а најдобар показател за тоа ни се резултатите од претходните кола. Сега гостуваат кај Трелеборг, екипата која е на 10-та позиција, а во минатото коло доживеаа нов пораз на гостувањето кај Јончепинг. Сепак, тој пораз стигна после серија од пет натпревари без неуспех со дури 13 освоени бода. За 2 на овој натпревар се добива квота 2.70 во 22Bet.

Хуанкајо – Куско – 1 @ 1.86 во Bet365

Домаќините добро започнаа и во првите две кола зедоа четири бода и се уште немаат примено гол. Нивниот ривал, екипата на Куско, најмногу силата ја губи од фактот што домашните првенства ги играат на огромна надморска височина. На гости, Куско не е толку убедлив, но на домашен терен ги изиграа првите две кола и освоија максимален број на бодови. Против Хуанкајо беа поразени на домашен терен во рамките на Апература, а и сега очекуваме слично сценарио. Типуваме 1 со квота 1.86 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.93

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*