Тикет на денот е-Спорт (09.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Веќе долго време ги следиме натпреварите од League of Legends, а причина за тоа се зачестените турнири во изминатиот период. И денеска ќе следиме дуели од популарната видео-игра, а истите ни доаѓаат од турнирот Superliga Summer 2023 – Group Stage.

Guasones – Ucam Tokiers – 2 @ 1.83 во Bet365

Guasones е вториот најлош тим во групната фаза на турнирот, затоа што има само три победи и 10 порази по 13 одиграни кола и заслужено се наоѓа на претпоследната позиција. За разлика од нив UCAM Esports со пет победи остана во игра за седмото место за кое ќе се бори со Rebels Gaming до крајот. Овие екипи се соочија дури пет пати досега, а сите пет победи му припаднаа на Ucam Tokiers. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Koi Academy – Giants – 2 @ 2.00 во 22Bet

Двете екипи се потенцијални кандидати за пласман на втората позиција, која во моментов му припаѓа на Los Heretics. И KOI и Giants имаа свои добри и лоши моменти, па со осум триумфи и пет порази се наоѓаат на делбата на третата позиција. Победникот од оваа средба дефинитивно ќе биде чекор поблиску до посакуваното второ место, а според статистиката поголеми шанси за такво нешто има Giants. Тие имаат три победи во четири пресметки против KOI, а последниот триумф го остварија пред еден месец. Ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*