Тикет на денот (недела, 09.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Скоро секоја недела добиваме се подобра и подобра понуда, а наскоро за нешто повеќе од 1 месец ќе започна и сите лиги. Од тоа што е понудено ние издвоивме три натпревари и ви ги претставуваме како тикет на денот.

Розенборг – Лилестром – ГГ @ 1.70 во Mozzart

Розенборг дефинитивно е непрепознатлив тим. Бевме навикнати да ги гледаме секогаш во врвот на табелата, но овој пат работите се малку поразлични и тие се наоѓаат на 12-то место со само 13 освоени бода. За противник го имаат Лилестром кој исто така нема импресивни резултати во последно време, поточно тие запишаа една победа на последните пет кола. Како и да е, мотивот е голем на овој натпревар, па веруваме дека головите нема да изостанат. Очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни, а коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 1.70.

Малме – Мјалби – 1/1 @ 1.91 во 22Bet

Малме е повторно на лидерската позиција и нивните амбиции се насочени кон тоа место. Засега играат одлично и се во серија од три последователни победи, а од 13 изиграни натпревари запишаа 11 победи, 1 реми и само 1 пораз. Мјалби некако потфрли во последно време, но сепак за нив најважно е што не се дел од црвената зона, а главната цел за оваа година им е да обезбедат само навремен опстанок. Малме е огромен фаворит на овој натпревар, па без поголеми проблеми би требало да ги земе трите бода. Типуваме 1/1 со квота 1.91 во 22Bet.

Микели – ХИФК – 1 @ 1.95 во Bet365

Микели засега се снајдуваат одлично и се на врвот на табелата, а ако продолжат со ваков стил на игра многу лесно ќе останат на првиот дел од табелата и ќе се преселат во плеј оф за повисок ранг. На овој дуел влегуваат со фантастично расположение бидејќи запишаа две последователни победи. Нивниот противник, тимот на ХИФК е на 6-та позиција, но дефинитивно делува дека се во криза со оглед на фактот што на последните пет натпревари имаат четири реми и еден пораз. Микели очекуваме да ја искористи лошата форма на домаќините и типуваме 1 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*