Тикет на денот е-Спорт (06.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Последното коло на LFL Summer 2023 – Group Stage остави три екипи во борба за првата позиција, а тоа се Team Go, Karmine Corp I BK Rog Esports.

Aegis – LDLC OL – 1 @ 1.70 во 22Bet

Aegis влегува како фаворит во пресметката против LDLC OL поради тоа што има поголем број победи и се наоѓа на четвртото место, но тоа не е единствената причина. Победата во меѓусебниот дуел на почетокот на јуни беше отскочна даска на тимот да се вклучи во битката за самиот врв, па нов успех против LDLC би значел пласман барем на четвртата позиција, иако може да заврши и место погоре. Наш предлог е 1 со коефициент 1.70 во 22Bet.

Karmine Corp – Solary – 1 @ 1.57 во Bet365

Karmine Corp не смее да си дозволи пораз од Solary затоа што се наоѓа на втората позиција со осум победи и три порази, па ќе се надева на кикс на BK Rog и Team Go за да го преземе тронот. Двете екипи се во солидна форма, односно имаат по четири победи на претходните пет меча на турнирот. Ќе биде меч со многу тактизирање, затоа што една грешка може скапо да се пласи. Меѓутоа ние очекуваме победа за Karmine Corp и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*