Тикет на денот (четврток, 06.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е доста сиромашна, но во наредниот период ќе биде се подобра и подобра. За денес секако нема да ве оставиме без тикет, туку ќе ви претставиме супер дабл со големи шанси за пролаз. Ова е нашиот предлог тикет.

Арсенал Саранди – Дефенса Хустисија – 1Х&0-2 @ 2.50 во Mozzart

Последнопласираниот тим од аргентинската елита го дочекува тимот на Дефенса Хустисија на само пет кола пред крајот од шампионатот. Тимот од Авељанед освои само 17 бода од 22 натпревар и им претстои тешка задача да остават зад себе барем некоја екипа и да го избегнат најлошото сценарио. Арсенал Саранди има три порази зад себе и на тие три натпревари не постигна гол, но тоа и не е толку чудно бидејќи имаат постигнато 15 погодоци во 22 натпревари. Нивниот ривал, екипата на Дефенса Хустисија е на самиот врв на табелата и се бори за пласман во куповите во Јужна Америка. Моментално се на 6-та позиција, но нивната цел е да стигнат барем до третото место. Домаќините ќе дадат се од себе за да стигнат до подобра позиција, па овде веруваме дека ќе останат непоразени. Наш предлог е 1Х&0-2 гола со квота 2.50 во Mozzart.

ТПС – КПВ – 1&3+ @ 2.30 во Bet365

Домаќините лошо ја започнаа сезоната во втората финска лига и сега го даваат максимумот за да се оправдаат за тие партии и да се вклучат во пласманот за елитата. Шесте првопласирани тимови после 22 изиграни натпревари ќе играат плеј оф, па засега прв приоритет им е да стигнат до горниот дел на табелата. КПВ има само една победа во првите 13 натпревари, а постигнаа осум голови во првиот дел на сезоната. Дури 10 од последните 12 натпревари помеѓу овие два тима се завршени реми, но сега делува дека домаќините се многу поблиску до триумф. Наш предлог е 1&3+ со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*