Тикет на денот е-Спорт (05.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во нашиот тикет од е-Спортот ни доаѓа LFL Summer 2023 – Group Stage, каде што се игра претпоследното коло, а дури пет екипи се во борба за првата позиција во групата. Интересно е тоа што Aegis, BK Rog, Karmine Corp и Team Go имаат по седум победи и три порази, додека Solary ги „лови“ со шест триумфи и четири порази.

Karmine Corp – LDLC OL – 1 @ 1.50 во 22Bet

Karmine Corp не смее да си дозволи неуспех во дуелот против LDLC OL, ако сака во последното коло да влезе во пол-позиција за првото место. Иако Karmine Corp е на подобро место на табелата, сепак LDLC покажа дека знае да игра против фаворити, а тоа најдобро на своја кожа го почуствуваа играчите на Team GO. На последните две меѓусебни дуели славеше Karmine Corp, а со оглед на тоа дека немаат друг избор освен триумф во денешната пресметка, наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

Team GO – Team BDS.A – 1 @ 1.53 во Bet365

BDS.A е во серија од пет порази и со тоа ги загуби шансите за подобра пласман на табелата, додека за разлика од нив Team Go е на делба на првата позиција со уште три екипи. Победа во денешниот меч ќе значи и чекор поблиску до самиот врв, а притоа фаворитската улога му припаѓа на Team Go поради претходните три победи во меѓусебните дуели. Ќе биде интересен меч, но не очекуваме премногу пресврти, туку контрола на средбата од Team Go. Ние предлагаме 1 со квота 1.53 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*