Тикет на денот (среда, 05.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ниту оваа среда понудата не е импресивна, но на програмата ги имаме ½ финалните натпревари од младите репрезентации, а влегуваме во завршница и во аргентинското првенство. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Израел У21 – Англија У21 – 2&0-3 @ 1.93 во Mozzart

Гордиот Албион се покажа најмногу на ова ЕП за млади репрезентации и воопшто не е чудно што се прогласени за први фаворити. Селекцијата која ја предводи Ли Карсли вреди скоро пола милијарда евра и има доста звучни имиња. Англичаните во групата ги победија сите три ривали, а во ¼ финалето ја елиминираа Португалија. Израел од друга страна е пријатно изненадување и ретко кој веруваше дека можат да стигнат до завршницата. Веќе во првиот меѓусебен натпревар се виде дека Англичаните се далеку подобри, па веруваме дека и сега ќе биде исто така. Ние овде очекуваме победа за Англија и мал број погодоци. Коефициентот за 2&0-3 гола изнесува 1.93 во Mozzart.

Мариенхам – КуПС – 2 @ 1.75 во 22Bet

Иако КуПС е значително поквалитетен тим од Мариенхам, тоа не успеа да се докаже во неодамна изиграниот првенствен дуел. Мариенхам славеше со минимален триумф и тоа беше едно од поголемите изненадувања во досегашниот дел од првенството во Финска. Сега се сретнуваат истите тимови во купот, а домаќин е Мариенхам. Овој тим е на 10-то место во табелата од првата лига, но во двете претходни кола освои четири бода и не прими ниту еден гол. КуПС е лидер на шампионатот и има три бода повеќе од Хелсинки и СЈК, но и два натпревари повеќе, па лесно може да се направи рокада на табелата. Веруваме дека гостите ќе слават на овој натпревар, а ние типуваме 2 со квота 1.75 во 22Bet.

Расинг – Сан Лоренцо – ГГ @ 2.20 во Bet365

Аргентинското првенство доаѓа до самиот крај, а Ривер Плејт е се поблиску до титулата. Еден од тимовите кои би можел да ги расипи плановите на тимот од Монументал е Сан Лоренцо. Гостувањето кај Расинг мора да го добијат, но тоа нема да биде воопшто лесно бидејќи домаќините играат се подобро и подобро. Расинг имаше доста слаб почеток и сега на овој натпревар влегуваат како 13-то пласирани со вкупно 30 бода. Како и да е, овде веруваме дека и двете екипи ќе притискаат, па головите нема да изостанат. Наш предлог тип е ГГ со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.43

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*