Неверојатна Вимблдон статистика:  Се е на страната на Ноле

Започна турнирот Вимблдон, а повторно најдобрите букмејкери, Ноле го категоризираат како најголем фаворит за трофејот.

Во продолжение ќе ви претставиме неверојатна статистика која се однесува на Новак Ѓоковиќ на овој турнир.

  • Ѓоковиќ досега во кариерата има освоено 86 натпревари на Вимблдон  – повеќе од отколку преостанатите 20 најдобри играчи заедно на овогиднашното издание (85)
  • Победи во последните 28 натпревари на Вимблдон
  • Победник е на последните четири турнири на Вимблдон
  • Нема изгубено натпревар уште од Вимблдон 2016, освен ако бил повреден
  • На централниот терен нема изгубено натпревар од 2013 година

Оваа интересна статистика покажува дека Ноле повторно има најголеми шанси за титула, па ако сакате да се обложите на тоа ви препорачуваме да се обложите во Bet365 каде што ќе си добиете квота 1.53.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*