Тикет на денот (вторник, 04.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ниту новата седмица не ветува, но растојанието помеѓу новатафудбалска сезона секој ден се намалува се повеќе. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Акурејри – Бреидаблик – 2 @ 1.96 во Mozzart

Во ½ финалето од Купот на Исланд, екипата на Акурејри го дочекува актуелниот шампион Бреидаблик. Гостите голема работа заврпија во минатата седмица кога убедливо славеа на претквалификациониот турнир за пласман во квалификациите за елитното натпреварување. Беа домаќини на тој турнир и во ½ финалето победија против Пене, а во финалето против Будучност. На тие два натпревари постигнаа 12 погодоци, а примија само еден. Гостите се далеку од титулата, па како единствена шанса им останува купот на Исланд. Прво мора да го елиминираат тимот од Акурејри, па потоа да се обидат и преку финалето да направат успех. Ние овде типуваме 2 со квота 1.96 во Mozzart.

СЈК Акатемија – ЈЈК Јиваскила – 1&0-3 @ 2.37 во 22Bet

Натпреварите од финската втора лига не се толку инспиративни, но во моментов не ни преостанува ништо друго. СЈК Акатемија е помлад „брат“ на прволигашот од Сеинајоки, тимот кој игра одлична сезона и е  рамноправен конкурент за титула со ХЈК и КУПС. СЈК Акатемија е на солидното 4-то место на табелата, но има и натпревар помалку од Екенас и само бод заостаток, па лесно би можеле да стигнат на третата позиција после овој натпревар. ЈЈК од друга страна веќе четири кола не знае за неуспех, но оствари само една победа во претходните девет дуели. Наш предлог на овој натпревар 1&0-3 гола со квота 2.37 во 22Bet.

Костарика – Мартиник – 1&0-3 @ 2.12 во Bet365

Koга нема СП или ЕП, тогаш добар е и ГОЛД купот во Северна и Централна Америка. Стигнаа до крајот на групната фаза, а во групата Ц Панама е сигурен учесник во нокаут фазата, додека се чека името на другата селекција. Костарика разочара во првите два натпревари и изгуби од Панама, а ремизираше против Салвадор. Од друга страна Мартиник беа сосема добри и со победата над Салвадор и поразот од Панама остана во трка за нокаут фазата. Костарика на овој натпревар не би требало да се соочи со проблеми, па веруваме дека ќе успеат да стигнат до нови три бода. Типуваме 1&0-3 гола со квота 2.12 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*