Тикет на денот е-Спорт (04.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нè очекува „жешко лето“ на турнирите во League of Legends. А денеска во прилог ви нудиме два натпревари од Superliga Summer 2023 – Group Stage, каде што веќе се одиграни 11 кола.

Rebels Gaming – KOI Academy – 1 @ 2.20 во 22Bet

Првиот натпревар се игра вечерва од 20 часот, а Rebels Gaming ќе се соочат против KOI во меч кој може да биде решавачки во битката за второто место бидејќи на врвот недопирлив е Bisons eclub. KOI со седум победи и четири порази се наоѓа на делба на втората позиција, додека Rebels Gaming има пет триумфи и шест порази на шестата позиција. Rebels Gaming докажа дека има квалитет да биде во самиот врв на турнирот, а со оглед на тоа дека им е важен триумф во денешниот дуел, ние предлагаме 1 со квота 2.20 во 22Bet.

Bisons eclub – Giants – 1 @ 1.57 во Bet365

За Bisons може да кажеме дека гази сè пред себе и со 10 победи и еден пораз останува на самиот врв на табелата, додека Giants со шест победи и пет порази е на петтото место, а не очекуваме нивни напредок ниту по оваа средба. Bisons со триумф во денешниот меч и дефинитивно би си го обезбедил првото место и пласманот во плејофот, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*