Тикет на денот е-Спорт (03.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Последното коло на LEC Summer 2023 – Regular Season ќе ни го донесе конечниот распоред на екипите во регуларниот дел од турнирот.

Team Vitality – Excel – 1 @ 1.80 во Bet365

Team Vitality испадна од турнирот со една победа и седум порази, па денеска без никаков мотив влегува во дуелот против Excel, кој веќе е сигурен во плејофот, но со триумф би можел да напредува за една позиција или да го задржи местото во зависност од епилогот на средбата меѓу Heretics и G2. Иако Vitality ги доби последните два меѓусебни дуели, сепак тоа ништо не значи и затоа ви предлагаме 2 со коефициент 1.80 во Bet365.

Team BDS – Mad Lions – 1 @ 2.75 во 22Bet

Aко некој е во катастрофална форма, тогаш тоа дефинитивно е Mad Lions кој има дури четири порази по ред на турнирот, но и покрај тоа ќе игра во плејофот. За разлика од нив Team BDS мора да слави во денешниот дуел за да избегне елиминација, иако тоа ќе зависи и од Astralis, KOI и SK Gaming. BDS за нас ќе биде фаворит затоа што сака да ја искористи кризата кај Mad Lions, кој нема причина зошто да се бори за победата во денешниот меч. Наш предлог е 1 со квота 2.75 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.95

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*