Тикет на денот е-Спорт (02.07.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска повторно ги следиме натпреварите од League of Legends, односно LEC Summer 2023 – Regular Season.

Excel – Astralis – 1 @ 1.90 во Bet365

Еден од тимовите денеска ќе направи чекор напред кон нокаут-фазата. Excel има три победи и четири порази, исто како и Astralis. Excel беше во добра форма, односно три триумфи по ред, но вчера загубија од фаворитот G2 Esports. За разлика од нив Astralis игра променливо, односно на последните четири дуели има две победи и два порази. Според нас, важен за конечниот предлог е меѓусебниот дуел на двете екипи против Mad Lions. Excel го надигра Mad Lions со 1-0, додека Astralis беше поразен. Наш предлог е 1 со коефициент 1.90 во Bet365.

Team BDS – Team Vitality – 1 @ 2.00 во 22Bet

Team Vitality остана на последното место и реално може да кажеме дека се збогува со натпреварувањето, освен ако не се случи чудо во следните денови. Team BDS сè уште е во игра за топ-8 позициите на табелата, иако има само два триумфи и дури пет порази. Ние очекуваме нова победа на Team BDS со што дефинитивно би напредувале за една позиција и би биле чекор поблиску до плејофот. Ние предлагаме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*