Натпревар со традиција (02.07.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на норвешката Елит серија се сретнуваат екипите на Хавесунд и Одд.

Хавесунд е на 12-то место со вкупно 12 бода и учинок од 3 победи, 3 реми и 5 порази.

Одд е на 8-та позиција и досега имаат освоено 16 бода преку 4 победи, 4 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, пототчно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку четири погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

4+ @ 3.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*