Тикет на денот (сабота, 01.07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа сабота немаме кој знае каква фантастична понуда, но сепак доволно голема за да составиме тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Сао Пауло – Флуминензе – ГГ @ 1.91 во Mozzart

Првиот натпревар од денешниот тикет ни доаѓа од бразилската Серија А каде што ќе се сретнат екипите на Сао Пауло и Флуминензе. Домаќините некако потфрлија и се наоѓаат на 11-то место после 12 изиграни натпревари, додека гостите остварија подобри резултати и се на 5-та позиција. Судејќи според формата екипата на Флуминензе е во поповолна позиција, но Сао Пауло веруваме дека нема лесно да се предадат на овој дуел. Ние решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.91 во Mozzart.

Лонгфорд – Вексфорд – 3+ @ 1.87 во 22Bet

Лонгфорд на овој натпревар влегува со катастрофално расположение, а тоа се должи на резултатите остварени во последните пет кола. Имено, овој тим во тој временски период зеде само еден бод што е навистина премалку за да бидат конкурентни со екипите кои се борат за плеј оф. Од друга страна Вексфорд е на 6-та позиција, а искрено имаат и шанси за да стигнат до првите пет позиции и на тој начин да се обидат да стигнат до елитата во Република Ирска. Како и да е, ние сметаме дека головите на овој натпревар нема да изостанат, па затоа решивме да типуваме 3+ со квота 1.87 во 22Bet.

Кристиансунд – Ход – 1 @ 1.50 во Bet365

Мора да признаеме дека екипата на Кристиансунд влезе со големи амбиции во новата сезона, а засега може да кажеме дека им оди според планот. Во моментов се наоѓаат на 4-то место и имаат освоено 22 бода преку 6 победи, 4 реми и 3 порази. За противник го имаат тимот на Ход кој е многу блиску до црвената зона, а ако продолжат со лошите игри многу лесно можат да ја загрозат сигурната позиција. Домаќините се далеку поквалитетен тим и веруваме дека ќе успеат без поголеми проблеми да ги земат трите бода на овој натпревар. Наш предлог тип е 1 со квота 1.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.36

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*