Тикет на денот е-Спорт (30.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Prime League Summer 2023 – Group Stage има што да ни понуди денеска затоа што неколку натпревари се играат во рамки на 11. коло, а два од нив ќе пронајдете во нашиот тикет од е-Спортот.

SK Gaming Prime – Eintracht Spandau – 1 @ 1.61 во Bet365

Дуелот меѓу двете најдобри екипи во групната фаза, кои имаат по осум победи и два порази, ќе ни донесе големо возбудување и ќе биде најинтересен на програмата. SK Gaming Prime делува моќно затоа што славеше на претходните пет меча во сите конкуренции и покажа дека со добра организација може секој тим да го совлада. За разлика од нив Eintracht Spandau беше во одлична форма, но потоа пристигна неочекуваниот пораз од Mouz (0-1). Нас нè интересираат нивните меѓусебни средби, каде што SK Gaming Prime изгледа подобро и статистиката е на негова страна. Наш предлог е 1 со коефициент 1.61 во Bet365.

Schalke 04 – GamerLegion – 1 @ 1.60 во 22Bet

GamerLegion веќе се збогува со турнирот затоа што само две победи по 10 одиграни меча не се доволни за посериозен пласман, а ова е идеална шанса на Schalke 04 со триумф да се приклучи во битката за третата позиција на табелата. Сè е на страната на Schalke, а ние ќе ги споменеме петте победи во меѓусебните пресметки на овие тимови. Воедно, се нуди и добар коефициент за победа за Schalke, па затоа ние ви предлагаме 1 со квота 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.57

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*