Тикет на денот (петок, 30.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е уште еден тежок ден за кладење, но барем имаме некои првенствени натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Будучност – Бреидаблик – 2 @ 1.71 во Mozzart

Во финалниот натпревар од претколото за квалификациите за ЛШ се сретнуваат првакот на Исланд и Црна Гора. Во ½ финалето и едните и другите беа убедливи. Будучност победи против Атлетик Ескалдес, додека Бреидаблик победи против Тре Пене. Треба да се каже дека домаќин на овој турнир е градот Копавогур, па Бреидаблик игра на својот терен. Тешко е да се процени чие првенство вомоментов е поквалитетно, а знаеме дека селекцијата на Исланд во последно време забележуваше многу солидни резултати. Формален домаќин е Будучност, но повторуваме дека натпреварот се игра во Копавогур. Наш предлог е 2 со квота 1.71 во Mozzart.

Дандалк – Шамрок – ГГ @ 1.74 во 22Bet

Овие две екипи доминираат во Р. Ирска во последнава деценија. Прво Дандалк беше најдобар, а потоа Шамрок повторно го презеде тронот и веќе три години е шампион на оваа земја. Сите показатели се насочени кон тоа дека и оваа година ќе успеат да го сочуваат пехарот. Сега започнуваат и европските квалификации, па ќе имаат малку понапорна програма. Дандалк е без пораз во последните четири кола и после три победи ремизираа во претходното коло против Ст. Патрикс. Гостите запишаа четири победи и едно реми во последните пет кола. Овде очекуваме најмалку по еден гол на двете страни, а коефициентот за ГГ во 22Bet изнесува 1.74.

Гриндавик – Тротур – ГГ4+ @ 2.50 во Bet365

Ова е натпревар од втората исландска лига каде што Гриндавик го дочекува тимот на Тротур. Гостите во последните три кола забележаа два триумфи, а вкупно имаа само три во првите осум кола. Сепак, сите три победи ги запишаа на домашен терен, додека на гости досега освоија само еден бод. Гриндавик се нешто поуспешни и имаат четири бода повеќе од својот ривал и се наоѓаат на високот 4-то место. Плеј офот не е далеку ниту за Тротур, но морат да ја поправат својата форма. Во оваа лига сведоци сме на доста ефикасни и отворени натпревари, па овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар. Типуваме ГГ4+ со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*