Тикет на денот е-Спорт (29.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска ќе ги следиме дуелите од League of Legends, но овој пат се селиме на турнирот TCL Summer 2023 – Group Stage каде што по пет одиграни кола на врвот се наоѓа Istanbul Wildcats.

FUT Esports – NASR eSports Turkey – 1 @ 1.61 во Bet365

FUT Esports е во мини-серија од две победи, кои ги оствари над Eternal Fire и SuperMassive со по 1-0, а тоа ги донесе до четвртото место во групата. Нов триумф би ги искачил барем една позиција нагоре, а во случај на кикс на NASR, тогаш се очекува скок до втората позиција. SuperMassive не може да се пофали со добар почеток бидејќи има две победи и три порази, но загрижува фактот дека екипата игра променливо од натпревар во натпревар и никако не може да фати ритам. NASR го доби претходниот меѓусебен дуел на екипите, но тоа беше дури во март, а од тогаш се променети многу работи, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.61 во Bet365.

Dark Passage – Besiktas Esports – 2 @ 1.83 во 22Bet

Dark Passage запиша четири порази по ред и заслужено се најде на претпоследната позиција во групата. Ниту денеска екипата нема големи очекувања во мечот против Besiktas, па во случај на нов пораз дефинитивно ќе ја изгубат секоја шанса за пласман во четвртфинале. Besiktas го доби претходниот меѓусебен дуел со 3-2, па затоа за нас тие ќе бидат благ фаворит во мечот, иако се очекува тешка и мачна битка меѓу тимовите. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*