Тикет на денот (четврток, 29.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште еден ден со очајна кладилничарска понуда е пред нас, но тоа не е нешто на што не сме навикнати, посебно кога се игра ЕП или Мундијал. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Филкир – Викингур Рејкјавик – 2&4+ @ 2.50 во Mozzart

Во натпреварите од елитниот ранг на исландскиот фудбал, лидерот Викингур гостува кај екипата на Филкир. Тоа и не е гостување во вистинска смисла на зборот бидејќи се работи за две екипи кои доаѓаат од исландската престолнина. Сепак, гостите се значително поквалитетна екипа и први фаворити за да стигнат до титулата. Не играат онака убедливо како што играа на почетокот на сезоната, но и понатаму успеваат да го зачуваат врвот. Филкир од друга страна има само една победа во последните пет кола, додека Викингур после два последователни натпревари без победа, повторно врзаа два триумфи и сега се фаворити на овој натпревар. Типуваме 2&4+ со квота 2.50 во Mozzart.

Национал Банк Египет – Ал Ахли – Х/2 @ 4.00 во Bet365

Шампионатот на Египет полека влегува во завршница, а најмногу обврски ќе има екипата на Ал Ахли која има шест натпревар помалку изиграно за разлика од поголем број тимови. Причината за тоа е што беа дел од афричкиот Куп на нации и играа до самиот крај. Ал Ахли во минатата сезона беше трет во првенството, но сега се решени да ја вратат титулата. Домаќините се многу поблиску до борбата за опстанок, отколку до врвот, но како и да е, овде веруваме дека нема лесно да се предадат и дека ќе пружат отпор. Во првиот натпревар Ал Ахли на домашен терен славеше со 1-0, па и во реваншот очекуваме сличен исход. Наш предлог е Х/2 со квота 4.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*