Тикет на денот е-Спорт (28.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе го следиме деветтото коло на LFL Summer 2023 – Group Stage, каде што за првата позиција до крајот ќе се борат BK Rog Esports и Aegis.

Team BDS.A – Aegis – 2 @ 1.66 во Bet365

BDS.A имаше солиден почеток на турнирот, но влезе во криза и врза три порази по ред со кои падна до седмото место во групата. За разлика од нив, Aegis е постабилен тим, иако загуби од BK Rog и Izi Dream, но сè уште е во игра за првото место во групата. Ова ќе биде втора пресметка на екипите кои бараат повисок пласман на табелата, а досега резултатот во меѓусебните дуели е 1-1. Со победа Aegis дефинитивно ќе изврши дополнителен притисок врз BK Rog, кој не смее да згреши во таков случај зашто ќе ја загуби првата позиција. Наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

Solary – LDLC OL – 2 @ 1.60 во 22Bet

Solary има четири победи и четири порази по осум одиграни меча и реално се очекува да завршат од четвртата до шестата позиција. За да го потврдат пласманот, ќе мора да слават во денешниот дуел со LDLC OL, кој со три триумфи и пет порази се наоѓа на шестото место. Сепак, кога ќе ги погледнеме меѓусебните дуели на екипите, може да забележиме дека сите пет досега му припаднале на LDLC, па од тука носиме заклучок дека тие ќе бидат фаворит и ви нудиме 2 со квота 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*