Тикет на денот е-Спорт (27.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По шест одиграни кола на Hitpoint Masters Summer 2023 на врвот се издвојуваат Entropiq со шест победи и ниту еден пораз, додека eSuba има пет триумфи и еден пораз.

Brute – Dynamo Eclot – 2 @ 1.33 во Bet365

Brute е на делба на третата позиција со Dynamo Eclot и нивната денешна пресметка ќе реши кој од тимовите ќе направи чекор напред кон плејофот. Ова е важен натпревар за двата тима кои ќе влезат претпазливо зашто никој не сака да „изгори“. Во изминатите неколку месеци, Dynamo Eclot двапати славеше против денешниот ривал Brute, па затоа и денеска ќе биде фаворит. Наш предлог е 2 со коефициент 1.33 во Bet365.

Entropiq – eSuba – 1 @ 1.57 во 22Bet

Entropiq е фаворит за титулата на турнирот и во моментов делува како незапирлив. Со шест победи во досегашниот дел од турнирот, меѓу кои и една над денешниот противник влегува како апсолутен фаворит во натпреварот. Исто така, Entropiq славеше на сите пет меѓусебни средби против eSuba, па едноставно не гледаме начин како би можел да биде запрен. За нас нема дилема кој ќе биде победник и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*