ТИП НА ДЕНОТ (27.06.2023, 18:00) ХОЛАНДИЈА У21 – ГРУЗИЈА У21

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а во фокусот ќе биде последното коло од групната фаза од Европското првенство за млади. Ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Холандија и Грузија.

Ова е дуел кој ќе одлучи кој ќе патува во следната фаза. Холандија нема право на кикс и мора да победи, додека на Грузија и е потребно само реми.

Холандија нема право на кикс

Во оваа тешка група Холандија важеше за еден од двата најголеми фаворити, но потфрли во првите две кола. Одигра две ремија против Белгија и Португалија, па има само два бода и потребна и е победа во овој дуел. Холандија по традиција е секогаш меѓу фаворитите на овие Европски првенства, бидејќи важи за расадник на млади таленти. Првата цел е секако да ја мине групната фаза, но тоа нема да биде воопшто лесно бидејќи Грузија во првите две кола покажа дека има квалитет. „Лалињата“ не се баш во добра форма и на последните пет меча запишаа само една победа, но сепак се фаворити во овој дуел.

Грузија најголемо изненадување

Грузија во првите две кола се покажа како најголемо изненадување на првеството. Како аутсајде рво групата освои четири бода во првите две кола и тоа победувајќи ја Португалија и одигра реми со Белгија. Сега на последниот меч потребно им е само реми, а постои сценарио да поминат во следната фаза и доколку бидат поразени. Иако на ова ЕП дојдоа без првата ѕвезда Кварацхелија, сепак Грузија покажа дека има големи таленти и квалитет кај младите фудбалери, па ги изненади сите. Самодовербата во тимот е на високо ниво, тимот е во одлична форма, па сигурно ќе сакаат да ја победат Холандија, но секако целта е пласман во следната фаза, па ќе бидат претпазливи бидејќи потребно им е само реми.

Очекувања

Холандија потфрли во првоте две кола, но сепак е голем фаворит бидејќи квалитетот е на нивна стана. Притоа, „лалињата“ се пред императив победа, па веруваме дека ќе ги освојат трите бода.

ТИП:

Холандија У21 – Грузија У21 – 1 @ 1.65 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*