Тикет на денот е-Спорт (26.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе го следиме петтото коло од LEC Summer 2023 – Regular Season, каде што битката за првото место станува сè пожестока бидејќи три екипи имаат идентичен резултат.

G2 Esports – Astralis – 1 @ 1.33 во Bet365

G2 е во добра позиција да го запише петтиот триумф на турнирот и така да направи чекор напред во однос на Fnatic и Mad Lions. За денешен противник го имаат Astralis, кој се наоѓа во лоша форма и со две победи и три порази е на делба на петтото место во групата. Интересно е тоа што овие екипи досега пет пати се соочија, при што четири победи по ред имаше G2 Esports, додека не се случи неочекуваниот неуспех во март, кога Astralis славеше со 1-0. Ова е идеална шанса за одмазда, а наш предлог е 1 со коефициент 1.33 во Bet365.

KOI – SK Gaming – 1 @ 1.72 во 22Bet

Битка меѓу две екипи кои ќе се борат за место во топ-8 на табелата, иако ситуацијата ниту на едните, ниту на другите воопшто не е идеална. Една победа повеќе во првите пет кола има KOI, кој се наоѓа на делба на петтата позиција, а дали ќе напредуваат зависи од епилогот на денешниот натпревар. SK Gaming разочара и се наоѓа на последното место со четири порази и еден триумф. Иако двете екипи не се многу квалитетни, сепак ќе биде интересно да видиме кој ќе избега од опасната зона. Во прилог на KOI им оди и тоа што имаат две победи во последните два меѓусебни дуели. Ние предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*