Тикет на денот (понеделник, 26.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е вистински катастрофална, но ние не се откажуваме од составување на тикетот за денес. Ќе се обидеме со супер дабл и одлична квота. Ова е нашиот предлог.

Дандалк – Ст. Патрикс – ГГ3+ @ 2.19 во Mozzart

За среќа, ирците продолжуваат со својот шампионат без преки, па и денес на програмата се два првенствени натпревари. Во Дандалк гостува одличниот Ст. Патрикс, а двете екипи се во серија од добри резултати. Домаќините победија на трите последни натпревари, но треба да се каже дека распоредот беше таков и дека играа со тимови од долниот дел на табелата. Гостите се исто так апретставници во конференциската лига, а нивниот ривал во првата рунда ќе биде екипата од Луксембург, Дуделанж. Што се однесува до домашното првенство, овој тим во последните пет кола има четири победи и пораз и сега стигна до третата позиција. Како и да е, ние овде типуваме ГГ3+ со квота 2.19 во Mozzart.

Куско – Кахамарка – 1/1&2+ @ 2.56 во Bet365

Ретко во понудата имаме и перуанска лига, но сега мораме да се посветиме и на тоа натпреварување. Само што заврши Апературата, започнува Клаусура, а во првото коло екипата на Куско го дочекува тимот на Кахамарка. Домаќините се од место на огромна надморска висина, па секој гостин се натпреварува со „хендикеп“. Благодарение на тоа, Куско ги доби последните осум натпревари како домаќин и запиша само еден пораз. Гостите од друга страна завршија на 15-то место со 21 бод, дури 12 помалку од Куско, па тоа доволно ни зборува дека домаќините се фаворити на овој натпревар. Типуваме 1/1&2+ со квота 2.56 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.61

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*