Тикет на денот е-Спорт (24.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

DreamLeague Season 20 доаѓа од самиот крај, а денеска ќе се одигра финалето во Upper Bracket и полуфиналето во Lower Bracket.

Gaimin Gladiators – Talon Esports – 1 @ 1.40 во Bet365

Gaimin Gladiators за малку го испушти второто место во групната фаза, но и покрај тоа заврши на третата позиција со пет победи и два порази. Нивниот ривал Talon Esports заврши како четврти со четири триумфи и три порази. Денеска се чека голема битка меѓу тимовите, кои ќе имаат шанса да се пласираат во финалето на Lower Bracket. Во групната фаза Gaimin Gladiators го прегази ривалот со убедливи 2-0, а сега очекуваме нов триумф за нив и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.40 во Bet365.

PSG.LGD – BB Team – 2 @ 2.10 во 22Bet

Целиот фокус денеска ќе биде ставен меѓу двете најдобри екипи од групната фаза, а тоа се PSG.LGD и BetBoom Team, кои ги освоија првото и второто место. Иако PSG.LGD го освои првото место во групата со шест триумфи и само еден пораз, сепак тој неуспех им беше токму против BB Team кој ги декласира со 2-0. Ќе биде интересно да видиме дали PSG.LGD ќе се реваншира или со нов пораз ќе испадне од Upper Bracket. Наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*