Тикет на денот (сабота, 24.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда не е за пофалба, но сепак има доволно материјал за да составиме тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Вестманајер – Валур – ГГ3+ @ 1.88 во Mozzart

Овде имаме дуел на две екипи кои се многу различно пласирани на табелата во исландската Беста Деилд Карла лига. Домаќините се на претпоследното место и досега имаат освоено само 10 бода од изиграни 11 натпревари, а на овој натпревар влегуваат со добро расположение бидејќи имаат едно реми и една победа во последните две кола. За противник го имаат тимот на Валур кој има амбиции за лидерската позиција, но некако заостанува и дефинитивно ќе биде неизвесно до самиот крај. Ефикасноста на овој дуел не би требало да изостане, па затоа решивме да типуваме ГГ3+ со квота 1.88 во Mozzart.

Викинг – Бран – ГГ3+ @ 1.86 во 22Bet

Викинг ги напушти топ позициите и тоа беше одраз на двата последователни порази, па сега се наоѓаат на 4-то место. Во последниот натпревар малку ја „ублажија болката“ и запишаа убедлива победа против тимот на Сарпсборг. Бран од друга страна е на второто место, но има и натпревар повеќе од своите конкуренти, па како што стојат работите овде ќе имаме можност да следиме возбудлива сезона. Како и да е, од гол разликата може да забележиме дека двете екипи играат со гол повеќе, па голеада очекуваме и на овој натпревар. Наш предлог е ГГ3+ со одлична квота од 1.86 во 22Bet.

Аваи – Лондрина – 1 @ 1.91 во Bet365

Аваи игра катастрофално оваа сеозна, па затоа и се дел од црвената зона. Во изминатите 12 натпревар успеаа да земат само 9 бода, а тоа е навистина премалку, па оправдано се наоѓаат на оваа позиција. На гости им доаѓа екипата на Лондрина која дефинтивно е во голема криза, а најдобар показател за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим запиша исто толку и победи, па ако продолжат со ова темпо можат и да се преселат во понизок ранг. Како и да е, очекуваме домаќините да ја искористат лошата форма на Лондрина и типуваме победа за нив. Наш предлог е 1 со квота 1.91 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*