Тикет на денот (петок, 23.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Полека се враќаат „летните“ лиги, па вечерва ќе се игра во Р. Ирска, но тука се Норвежаните и Белорусите. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ст. Патрикс – Шелбурн – 1&0-3 @ 2.40 во Mozzart

Домаќините играат одлична сезона и од почетокот се наоѓаат на самиот врв на табелата. Моментално Ст. Патрик е на третото место и има само бод помалку зад второпласираниот Дери, но и седум помалку од лидерот Шамрок. На пауза заминаа после поразот од Дрогеда, кој искрено беше неочекуван. Шелбурн од друга страна игра доста тврдо и на последните четири натпревари имаат три реми и победа, а два натпревари завршија без погоодк. Ова е трет дуeл на овие две екипи во моменталнта сезона, па сега предлагаме да изиграте 1&0-3 гола со квота 2.40 во Mozzart.

Копавогур – Бреидаблик – 2&2+ @ 1.62 во 22Bet

Актуелниот шампион на Исланд, екипата на Бреидаблик, после првата половина од регуларниот дел на првенството се наоѓа на третото место. Заостатокот зад лидерот Викингур е седум бода, а зад второпласираниот Валур два бода. Титулата во овој момент изгледа далеку, но ќе се игра и плеј оф и тогаш ќе може се да се случи. Бреидаблик е без пораз на последните девет натпревари, но на последните три освоија само по еден бод. Не ја искористија шансата да го победат лидерот Викингур и така да ја намалат предноста која ја има тимот на Рејкјавик. Гостите на овој дуел се фаворити, па очекуваме победа за нив. Типуваме 2&2+ со квота 1.62 во 22Bet.

Старт – Јерв – ГГ3+ @ 1.85 во Bet365

Првиот натпревар од 13-то коло на норвешката втора лига се игра во Кристијансунд каде што Старт ќе го дочека тимот на Јерв. Домаќините влегоа во првенството со амбиции да се вратат во елитата, но тоа беше премногу оптимистично. Старт е на 8-та позиција, но разликата во однос на првопласираниот Конгсвингер изнесува само седум бода. Лигата е исклучително изедначена и вистински фаворит нема. Старт изгуби на трите последни натпревари пред паузата, две во првенството и една во купот и победата над Јер им е императив. Гостите се пред нив едно место, но со бод повеќе. Веќе шест кола Јерв не знае за пораз, а на последните три натпревари запишаа победа. Овде очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*