Започнува новото издание на ЕП за репрезентации до 21 година: Еве кој е најголем фаворит!

Во новото издание на европското првенство за младински репрезентации ќе се натпреваруваат 16 репрезентации, а ќе се одржи во две земји и тоа Романија и Грузија.

Како и за секое натпреварување, така и за ова, најдобрата онлајн обложувалница си го „кажа своето“ и ни ги претстави коефициентите за нов младински европски шампион.

Според Bet365, најголеми шанси за титула има Шпанија и се плаќа со квота 5.50, а веднаш после нив се Германија и Франција со квота 6.00.

За Англија коефициентот е 7.00, додека за Италија коефициентот е 8.00.

Шансите за Португалија и Холандија се изедначени, па титулата за нив се плаќа со квота 10.00.

Најголеми аутсајдери се селекциите на Грузија и Израел, па доколку некој се обложи на нив ќе си добие квота 101.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*