Тикет на денот е-Спорт (21.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нов ден, ново коло во DreamLeague Season 20 – Group Stage 2, каде што BB Team се издвои на врвот со пет победи и зад себе го остави PSG.LGD кој би можел да ја изгуби и втората позиција.

9 Pandas – PSG.LGD – 2 @ 1.66 во Bet365

9 Pandas почна со триумф против Team Aster, но потоа врза четири порази по ред од Team Spirit, Talon Esports, Gaimin Gladiators и Evil Geniuses. За разлика од нив PSG.LGD загуби само од BB Team, додека сите останати четири натпревари ги доби и затоа се наоѓа на втората позиција. Но многу работи зависат од денешната пресметка. PSG.LGD не смее да си дозволи пораз затоа што може да ги престигне Evil Geniuses, а во прилог им оди и победата од пред два месеци против 9 Pandas. Наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

Team Spirit – Evil Geniuses – 2 @ 1.60 во 22Bet

Team Spirit има две победи и три порази по пет одиграни кола и се наоѓа на делба на петтата позиција, додека пред него е Evil Geniuses со три триумфи и два порази и се надева на нова победа со која би се вклучил во трката за второ место во групата. Team Spirit го доби последниот меѓусебен дуел, одигран во февруари, па тоа е дополнителен мотив за Evil Geniuses денеска да се одмазди. Ние предлагаме 2 со квота 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*