Тикет на денот (среда, 21.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Наредниве два дена ќе биде многу тешко да се состави тикет, но за среќа почнува европското првенство за млади репрезентации. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Белгија У21 – Холандија У21 – Х2&0-2 @ 2.38 во Mozzart

Првенството на Европа за селекции до 21 година го организираат Романија и Грузија. Во Грузија покрај домаќините и Португалија, играат Белгија и Холандија, а двете селекции се надеваат на пласман во ¼ финалето. Има во овие екипи доста познати имиња, па тоа доволно зборува дека се фаворити во оваа група. Белгија до ЕП стигна со освојување на првото место во групата со Данска, Турција, Шкотска и Казахстан. После шест стартни победи, во двата последни натпревари ремизираа со Данците и Шкотите, но тоа беше доволно за да бидат први. Холанѓаните имаа една екипа повеќе во својата група, па изиграа два натпревари повеќе. На овој прв натпревар очекуваме гостите да не бидат поразени, а притоа да се постигне мал број на погодоци. Наш предлог е Х2&0-2 гола со квота 2.38 во Mozzart.

Украина У21 – Хрватска У21 – Х2&ГГ @ 2.50 во Bet365

Во Букурешт играат селекциите на Романија, Шпанија, како и Хрватска и Украина. До ЕП Украинците стигнаа после освојувањето на второто место во групата зад Франција, а пред Србија, Македонија, Фарски Острови и Ерменија. Заостанаа само три бода зад Французите, па во баражот мораше два пати да ја мерат силата со селекцијата на Словачка. Хрватска од  друга страна досега не забележувала некои големи резултати во оваа генерација, но се уште е „расадник“ за таленти кои покасно играат важна улога во А селекцијата. Ние овде предност даваме на гостите, па типуваме Х2&ГГ со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.95

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*