Тикет на денот е-Спорт (12.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе бидат одиграни уште две кола од DreamLeague Season 20 – Group Stage 1 во популарната видео-игра Dota 2, а ние ќе ви ги предложиме најинтересните средби.

BB Team – OG – 1 @ 1.40 во Bet365

BB Team славеше во првите две средби на турнирот, па затоа ќе биде фаворит во денешната пресметка со OG, кој двапати ремизираше. BB Team во изминатиот период оствари триумфи над Shopify Rebellion, Team Aster, One Move и Cybercats, додека OG славеше само против D1 Hustlers и Entity. Ова воедно ќе биде трета меѓусебна пресметка, откако претходно еднаш ремизираа, а еднаш славеше OG, па ние веруваме дека BB Team има доволно квалитет денеска да го оствари првиот триумф. Наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Team Aster – 9 Pandas – 2 @ 2.00 во 22Bet

Team Aster запиша еден триумф и еден пораз во првите две кола на турнирот, но нивните резултати се разочарувачки во последните седум дена затоа што загубија дури четири пати, а славеа само еднаш. За разлика од нив, 9 Pandas оствари три победи и два порази. Играчите на 9 Pandas беа подобри од Entity, Virtus.pro и Hydra, додека загуби од Gaimin Gladiators и Team Spirit. Ова е втор нивни дуел, а ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*