Тикет на денот (понеделник, 12.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е катстрофална, но сепак ние не се откажуваме од тикетот за денес. Ова е нашиот предлог.

Њуелс Олд Бојс – Унион Санта Фе – 1Х&0-2 @ 1.70 во Mozzart

Аргентинците ја продолжуваат својата елитна лига од проста причина бидејќи не ги чека ЕУРО во Германија. Стигнаа до 20-то коло, а се поблиску до освојувањето на првото место е екипата на Ривер Плејт. Тимот на Њуелс Олд Бојс е на 11-то место од кое се гледа пласман во квалификациите за КОПА Судамеикана. За нив тоа можеби не е некое достигнување, но ќе биде украс на сезоната. Унион Санта Фе врза три победи и така добра серија немале оддамна, па дури и да не примат гол. Сепак ние овде веруваме дека Њуелс Олд Бојс ќе успеат да останат непоразени овде и типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.70 во Mozzart.

Германија – Украина – ГГ3+ @ 2.05 во 22Bet

Како домаќин на наредното ЕУРО, Германците немаат обврска да играат во квалификациите, па секој слободен термин го користат за пријателски натпревар за што подобро да се спремат. Во овој континентален шампионат имаат големи очекувања и враќање на врвот на Европа. Во март изиграа два контролни дуели и победија против Перу, а беа поразени од Белгија.  Украинците беа многу блиску до пласман на Мундијалот, но беа запрени во баражот, а до ЕУРО е многу дол патот. Како и да е, овде очекуваме ефикасен натпревар со многу погодоци. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.05 во 22Bet.

Мароко – Зеленортски Острови – 1&0-3 @ 1.98 во Bet365

Марко испиша фудбалска историја во Катар и се пласираше во ½ финалето како прва афричка селекција која успеа на некој Мундијал. На крајот беа четврти, но мора да се каже дека тоа беше голем успех за оваа селекција. Од друга страна, селекцијата на Зеленортски Острови редовно е член на првенствата во Африка, но се многу далеку од пласман на некое големо натпреварување. Ова е пријателски натпревар и очекуваме интересна игра и сигурно е дека некој нов играч ќе се обиде да се докаже пред селекторите. Предлог тип за овој натпревар е 1&0-3 гола со квота 1.98 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.90

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*